- Reklama -události
DomůBydleníJak skrýt radiátory, aby nepůsobily rušivě a nekazily styl místnosti

Jak skrýt radiátory, aby nepůsobily rušivě a nekazily styl místnosti

- Reklama -aktualita

Máte krásný stylový interiér, ale jediné, co vám bije do očí jsou ošklivé radiátory? Radiátory jsou v interiéru rozhodně nevyhnutelné, to však neznamená, že vždy musí být na očích. Nabízíme vám několik tipů od interiérových designérů, jak lze radiátory zamaskovat, aby nepůsobily rušivě a přitom nebyla omezena ani jejich funkčnost.

Vymalujte radiátor stejným odstínem jako stěny

Pochopení radiátorů jako nezbytné součásti interiéru je základem, chcete-li vytvořit příjemný dojem z místností. Pokud je vaším cílem dosáhnout jemné a hladké kulisy pro vaše aktivity, vyberte stejný odstín pro radiátory jako je na stěnách. V pořádku je také, pokud je barva, se kterou natřete radiátor o něco světlejší nebo tmavší.

Co je třeba vzít v úvahu při malování radiátoru?

Pokud je to jen trochu možné, nemalujte radiátor namontovaný, ale nechte si jej instalatérem odstranit a natřete jej důsledně z každé strany – bonusem je, že máte možnost vymalovat i stěnu za radiátorem. Pokud již byl radiátor natírán, nejprve vyhlaďte povrch smirkovým papírem, aby barva dobře přilnula.

Skryjte radiátor pod stůl

Velmi praktickým způsobem, jak skrýt radiátor, je umístit jej pod
stůl – respektive postavit k radiátoru stůl tak, aby jej překrýval. Zajistíte tak, aby radiátor nezabíral příliš mnoho místa, zejména pokud
je pod oknem.

Dočasný stylový kryt

Radiátor můžete skrýt i bez toho, aby byl kryt na něm trvale nainstalován. Namísto dřeva je praktičtější použít kovový materiál a nechat mezi radiátorem a krytem prostor přibližně 4-5 centimetrů. Jako takový kryt může výborně fungovat nízký dekorativní či designový paravan. Získáte navíc zajímavou dekoraci.

Tradiční kryt radiátoru

Často používanou metodou je uzavření radiátoru do dřevěného krytu
s otvory. Zajímavě působí elegantní kryt s mřížkovaným předním panelem. Dodá místnosti texturu, aniž by ji obral o eleganci
a úhlednost. U tohoto řešení se nabízí možnost využít vrch krytu
jako poličku, což jistě oceníte.

Praktický radiátor do koupelny

Funkčním trendem do koupelny jsou radiátory v podobě ramínka na ručníky. Pokud máte na to rozpočet, sáhněte po chromových, černých nebo mosazných kusech.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Nejnovější články
- Reklama -PR články
Další články autora
- Advertisement -podnikatel