- Reklama -události
DomůRady a NávodyJak se zlepšit v rybaření?

Jak se zlepšit v rybaření?

- Reklama -aktualita

Rybařina se stává čím dál oblíbenějším koníčkem. Spojuje relaxaci, pobyt na čerstvém vzduchu a pohyb. Víte ale, jak se v rybaření zlepšit?

Určitě máte povolenku a velmi rádi sbalíte rybářské vybavení a necháte město, pracovní povinnosti a stresy daleko za sebou a vyrazíte k rybníku. Rybařina není až tak jednoduchá, jak se může na první pohled zdát. Neznamená to jen sbalit si rybářskou tašku, rybářské křesílko, pruty a vyrazit někam k rybníku. Zdokonalíte se samozřejmě praxí, ale neuškodí vám pár rad od zdatnějších rybářů, kamarádů, či videí z internetu.

Nejenže se postupem času mění návnady a nástrahy na ryby, ale i materiály na výrobu prutů a navijáků se snaží výrobci zdokonalovat. Samozřejmě na každý nový prut a naviják potřebujete trošku jiný grif a vychytat si lovení kapříků k dokonalosti.

Každému rybáři funguje jiná technika, někdo používá raději živé nástrahy, jiní nedají dopustit na ty umělé. Zakrmování je také veliká alchymie a panuje kolem ní spousta polopravd a mýtů. Dříve to měli rybáři ve spoustě ohledů i mnohem jednodušší. Kdo se má dnes v nepřeberné nabídce rybářských potřeb vůbec vyznat?

Nejrůznější barvy nástrah, stovky druhů krmení a boilies na ryby, nejrůznější výrobci vlasců a šňůr. A o prutech raději ani nemluvme.

Jak se tedy stál lepším rybářem?

První podmínkou bude ohleduplnost k životnímu prostředí, vždy si po sobě u rybníka ukliďte, také se chovejte k rybám uctivě. Na ryby vyrážejte podle jejich obvyklých časů bdělosti. Noční dravce prostě nechytíte v poledne, ani kdybyste se u vody rozkrájeli.

Také vám neuškodí si neustále prohlubovat znalosti o rybách, studujte o rybách, nové trendy v rybařině, ale třeba i tipy a triky, jak uvázat háčky, o tom, jaké nástrahy se hodí na které ryby.

Dalším tipem na větší úlovky určitě bude to, abyste měnili stanoviště. Nemusíte chodit pouze na své oblíbené místečko, zkuste chytat i tam, kde to neznáte. Když se vám podaří chytit na háček rybu, navíjejte ji velmi pomalu, abyste nepřetrhli vlasec. Zkuste u vody trénovat nahazování, střídejte techniky. To někdy ohromně pomůže.

Jste-li začátečník, může vám pomoci používání barevných vlasců (šňůr), pro nezkušené oko je těžké nahazovat, když nad vodou vlasec nevidí. Ostřílení rybáři vám budou tvrdit, že barvy vlasců a návnad jsou jedno, ale zkuste to.

Když se vám delší dobu nebude dařit, neházejte flintu do žita a buďte trpěliví, jednou se vám určitě sv. Petr za trpělivost odvděčí pořádným úlovkem.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Nejnovější články
- Reklama -PR články
Další články autora
- Advertisement -podnikatel