- Reklama -události
DomůRady a NávodyNezapomenutelná dovolená na kole?

Nezapomenutelná dovolená na kole?

- Reklama -aktualita

Léto je čas dopřát si směs odpočinku, relaxu a aktivity ve spojení se poznáváním okolní nádhery. Nechte tentokrát v garáži své auto odpočinout a vydejte se na dobrodružství s dvoukolovým společníkem. Právě Trenčínský kraj oplývá mnoha cyklostezkami, které se vyplatí projet. A nejen to. Vyplatí se každou chvilku zastavit, pokochat se přírodou i historií, která tato místa nabízejí. V článku se dočtete o třech vytypovaných cyklostezkách, a ať už si vyberete kteroukoli ze zpřístupněných, určitě neobanujete.

Na konci června 2021 byl slavnostně otevřen nejdelší úsek Vážské cyklomagistrály, přesahující 20 km, spojující Nové Město nad Váhem s Trenčínem. Cyklostezka se napojila na již existující úsek mezi Horní Středou a Novým Městem nad Váhem. Cyklisté tak mohou projít ekologickým způsobem od hranice s Trnavským krajem až do Trenčína. Trasa je vhodná pro všechny nadšence dvoukolového „kamarády“, pro velké i ty menší. Kromě příjemné vycházky vás totiž může zlákat hned několik zastávek, nad kterými není třeba dlouho přemýšlet.

Rekreační středisko Zelená Voda je výbornou volbou pro letní dovolenou na Slovensku. Nachází se jen dva kilometry od Nového Města nad Váhem a poskytuje mnoho volnočasových aktivit a odpočinku. Vyzkoušet můžete například paddle boardy, pronajmout si elektrokola, zahrát si plážový volejbal, jet na turistiku a mnoho dalšího.

V blízkosti se rovněž nachází hned několik hradů nabízejících i služby průvodce, jako je ten Trenčínský a hrady Beckov a Čachtice. Návštěvu všech tří zvládnete i za jeden den nebo si je můžete rozdělit. Je jen na vás, jestli preferujete intenzivní poznávání, nebo upřednostňujete poznávání spolu s odpočinkem a relaxem. Tak či onak, z průjezdu touto cyklostezkou si můžete udělat hned několikadenní výlet a zažít všechno to, na co máte zrovna náladu.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Nejnovější články
- Reklama -PR články
Další články autora
- Advertisement -podnikatel