- Reklama -události
DomůRady a NávodyMyslíte si, že se umíte sbalit na turistiku? Horský záchranář vás vyvede...

Myslíte si, že se umíte sbalit na turistiku? Horský záchranář vás vyvede z omylu

- Reklama -aktualita

„Kdekoliv se může stát, že na túře spadne a zraní se, ale je velmi mnoho případů, kdy lidé volají horskou záchrannou službu jen proto, že podcenili oblečení, obuv nebo neměli dostatek tekutin. Dá se říci, že jich je drtivá většina,“ mluví pro JSME profesionální horský záchranář JAKUB FILIPKO.

Léto automaticky neznamená, že můžete jít do hor nalehko ai v batohu je podle něj dobré mít systém. Namísto nožíku jsou v něm užitečnější obvaz či leukoplast.

Jaké nejčastější chyby děláme, když se balíme na turistiku?

  1. Nevezmeme si dostatečné zásoby jídla a vody

Co se týče zásob vody, je vždy lepší vzít si více než méně. I za cenu těžšího batohu, míní Filipko.

Na různých fórech si můžete ještě před túrou zjistit, jestli je na trase studánka, nebo jiný zdroj vody, kde si můžete doplnit zásoby.

„Když vím, že na trase není nic, raději si vezmu o láhev navíc,“ radí záchranář. Důležité je podle něj mít vždy po ruce i něco sladkého – tyčinku či tabulku čokolády.

„Lidský organismus dokáže pracovat velmi dlouho i ve vypjaté situaci, ale jakmile mu začne chybět cukr, člověk ztrácí koncentraci i koordinaci,“ upozorňuje na hrozbu hypoglykémie při vysoké fyzické zátěži.

Zdrojem energie, které navíc nezabere mnoho místa v batohu, může být také sušené maso či různé formy dehydrované stravy.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Nejnovější články
- Reklama -PR články
Další články autora
- Advertisement -podnikatel