- Reklama -události
DomůRady a NávodyJízda na kole může být velmi pohodová, pokud zvolíte správné doplňky

Jízda na kole může být velmi pohodová, pokud zvolíte správné doplňky

- Reklama -aktualita

Spousta lidí se vymlouvá na to, že nejezdí na kole, protože je pak bolí kostrč, ale tomu se dá předejít třeba pořízením gelového sedla. Obecně cyklistika může být namáhavá, pokud nemáte správně zvolenou velikost rámu, špatně seřízenou výšku sedla a řídítek. Pokud si pořídíte kolo na velikost vaší postavy, nic vás bolet nebude. Navíc existuje spousta nejrůznějších vychytávek a doplňků, díky které si cyklistiku zamilujete a v pohodě ujedete i několik desítek kilometrů.

Na kole myslete na vaši bezpečnost

V dnešní době by měla být samozřejmostí cyklistická helma a oblečení s reflexními prvky. Víte, že se říká, že nejdůležitější je vidět a být viděn. S tím vám pomohou nejen světla a odrazky, ale také právě cyklistické kalhoty, bundy, ale i vesty, které mají našité reflexní pásy. Díky nim budete pro automobil za šera viditelní i o sto metrů dříve, než, kdybyste žádný reflexní materiál na sobě neměli.

Dbejte na pitný režim

Na kole se hodně potíte, pokud vyrážíte na delší trasy, nezapomeňte si přibalit láhev s pitím. Nejlépe s čistou vodou, popřípadě s iontovým nápojem. Je jen na vás, zda zvolíte batoh s rezervoárem, či si pořídíte košík na láhev, či klasický držák. Důležité bude především včas a hodně doplňovat tekutiny.

Brašny na kolo

Brašny na kolo se budou hodit nejen, když se vydáte na pořádně dlouhý cyklovýlet, kde budete přespávat a budete chtít na kolo navěsit spací pytel a náhradní oblečení, hodí se i na náhradní duši, pumpičku, universální klíč a nářadí na kolo. Využijí je i rodiče, jež se vydají na první projížďky se svými ratolestmi. Do brašny schováte svačinku, bundu, či náplast a desinfekci, kdyby došlo k nehodě a prvnímu odřenému kolínku.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Nejnovější články
- Reklama -PR články
Další články autora
- Advertisement -podnikatel