- Reklama -události
DomůBydleníJak si venkovský styl v interiéru zmodernizovat podle svého gusta

Jak si venkovský styl v interiéru zmodernizovat podle svého gusta

- Reklama -aktualita

Cítíte se dobře ve městě, ale chybí vám útulnost chalupy v horách? Bydlíte na vesnici, ale tradiční venkovský styl je na vás příliš romantický? Trendy naštěstí nejsou pevně určena pravidla, spíše doporučení – zde jsme pro vás vybrali čtyři tipy, jak si venkovský styl zmodernizovat podle svého gusta.

Šalvějová zelená

S venkovským stylem se spojují pastelové barvy, jakoby vybledlé na slunci léty používání. Trend letos patří šalvějové zelené. Tato studená šedo-zelená barva je lehounká jako ranní rosa a elegantní jako sklenice na šampaňské, ale bude stejně dobře vypadat na chalupě i na městském bytě, což není vlastnost, kterou by se mohlo pochlubit mnoho barev.

Pro romantický francouzský provensálský styl je typické hromadění rozkošných drobností – což se může rychle zvrtnout na pořádný hlavybol.

Pokud se vám francouzský venkov líbí, ale utírat prach z dekoračních předmětů není nic pro vás, vezměte si z něj jen to podstatné.

Barevné schéma: lomená bílá, mořská modrá, bouřková šedá, trochu červené a olivově zelené. Materiály: dřevo, kámen, keramika.

Základ: poctivé řemeslo. Provence je krajem rybářů, vinařů a farmářů, a v takové domácnosti musí každá věc slouží co nejdéle.

Černý akcent

Přírodní odstíny béžové, pískové, hnědé a lomené bílé působí přirozeně, uklidňujícím dojmem a útulně. Tvoří dobrý základ pro jakýkoli interiér, ale mohou působit trochu „usazeně“ a nudně. Oživte je použitím odvážné černé!

Nemusíte se jí vůbec leknout. Stačí jí trochu – na drobných doplňcích, textiliích nebo polštářích a interiér bude působit odvážně, moderně a elegantně. Černá se aktuálně objevuje dokonce i na sanitě, dřezech a bateriích. Výborně ladí se dřevem, keramikou (například na prostírání nebo ubrusu) is přírodními textiliemi.

Textury a materiály

Vzor nemusí být jen potištěný či vyšitý. Zvláštnímu ducha místnosti dodá použití promyšlených materiálů, které do ní přinesou hloubku díky zajímavým materiálům a texturám.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Nejnovější články
- Reklama -PR články
Další články autora
- Advertisement -podnikatel